وکیل بین سامانه معرفی بهترین وکیل

Search

10 تا از بهترین وکیل ملکی تهران ( درسال 1403) ⚖️

10 تا از بهترین وکیل ملکی کرج (درسال 1402)⚖️

فهرست اسم 10 تا از بهترین وکیل ملکی تهران ( درسال 1403) ⚖️

وکیل ملکی تهران

در پرونده های ملکی اگر که به مباحث قضایی و ملکی آشنایی و تسلط نداشته باشید ممکن است در صورتیکه که حتی حق با شما باشد در دادگاه محکوم شوید، بنابراین بهتر است در این مواقع از لیست بهترین وکیل ملکی تهران که در ادامه مقاله قرار دادیم استفاده کنید کمک گرفتن از یک وکیل ماهر می تواند مشکل شما را در کمترین زمان حل کند و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه تان خواهد شد.
داشتن یک وکیل ملکی کاربلد و متخصص باعث می شود بدون حضورتان در مراجع قضایی، مشکل خود را حل و فصل کنید. پس بهتر است که از یک وکیل متخصص کمک بگیرید تا پرونده ملکی تان با موفقیت مواجه شود.

مطلب مرتبط: 10 تا از بهترین وکیل حقوقی تهران⚖️

بهترین وکیل تهران در زمینه های حقوقی متفاوتی تخصص دارند و تخصص برخی وکلا در پرونده های مربوط به زمین، ملکی، خانوادگی و یا در حوزه تجارت، نفت و گاز، حمل و نقل، محیط زیست و غیره فعالیت می کنند و به مشتریان خود در همان حوزه ی فعالیت مشاوره حقوقی داده و در موفقیت پرونده به آنها کمک می کنند. هر وکیلی با توجه به رشته تحصیلی خود و بعد از فارغ التحصیلی و نیاز بازار کار و عوامل های دیگر جذب یکی از زمینه های تخصصی حقوقی نامبرده خواهد شد.
به طور کلی افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل وجود دارند و نمی توان به صورت دقیق اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در شغل وکالت موفق می شوند. با توجه به اینکه شهر تهران دارای جمعیت زیادی است پس قطعا بیشترین پرونده های ملکی هم مربوط به شهر تهران می باشد و ممکن است مشکلات ملکی برای افرادی که دارای ملک هستند پیش آید.

مطلب مرتبط: 10 تا از بهترین وکیل مهاجرت تهران

انواع وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی به سه دسته تقسیم می شود :

1- ملکی حقوقی: پرونده های ملکی حقوقی به پرونده هایی اطلاق می شود که مواردی مانند نقض کردن قانون توسط یکی از طرفین یا سهل انگاری اتفاق افتد و حق و حقوق یکی از طرفین معامله ضایع شده باشد و تخلف کاملا مشخص بوده باشد.

2- ثبتی ملکی: پرونده های ثبتی ملکی به پرونده هایی اطلاق می شود که که مشکلاتی در هنگام خرید ملک یا بعد از خرید و یا انتقال سند به وجود آید. دلایل بیشتر این مشکلات بابت سهل انگاری و عجله کردن مالک برای خرید و فروش ایجاد می شود که وجود خسارات زیادی برای هر دو طرف معامله را در بر میگیرد.

3- پرونده های ملکی کیفری: پرونده های ملکی کیفری به پرونده هایی اطلاق می شود که کلاهبرداری در آن صورت بگیرد و جرمی در آن اتفاق بیفتد که معمولا این جرم ها سنگین بوده و با توجه به نوع ارتکاب جرم و قوانین مربوط به آن، مجازاتی برای آن جرم در نظر گرفته می شود.

ویژگی های بهترین وکیل ملکی

یک وکیل ملکی خوب باید صادق ، جسور ، با هوش و ذکاوت بالا و دارای حسن خلق باشد و باید بتواند در مقابل مشکلات پرونده صبوری کند تا بتواند مسائل را به خوبی حل و فصل کند و از حق و حقوق و تضییع موکل خود دفاع کند و نسبت به قوانین و مقررات ملکی آگاهی کامل داشته باشد.

امانتدار بودن و رازداری یک وکیل، باعث اعتماد مردم نسبت به وکیل شده و سبب می شود تا او به عنوان وکیل مورد انتخابی برای سایر پرونده های حقوقی قرار گیرد. همچنین داشتن ویژگی مانند دقت بالا و متعهد بودن وکیل، موجب اعتماد سازی شده و وکیلی که متعهد و مسئولیت پذیر در کلیه امور حقوقی باشد، به خوبی از عهده کارها و اموری که به او واگذار شده است بر می آید.

مطلب مرتبط: 10 تا از بهترین وکیل کیفری تهران⚖️

از ویژگی های یک وکیل خوب و موفق این است که قدرت بیان بالا و فن بیان خوبی داشته و داشتن روابط اجتماعی بالا در میان مردم، سبب می شود که پرونده ای را که برعهده گرفته است به خوبی به پیش ببرد زیرا فن بیان در دفاع از موکل تاثیرات بسیار خوبی را خواهد داشت و تاثیرات زیادی در نظریه قاضی به همراه خواهد داشت.

خلاق بودن وکیل جهت ارائه ایده ها و راهکارهای مختلف سبب می شود تا پرونده های حقوقی، رشد چشمگیری داشته باشد. وکیلی که بتواند از راه های میانبر، به حل مشکلات موکلینش کمک کند موفق خواهد بود. به طور کلی وکلایی که در جهت ارتقا و پیشرفت خود تلاش می کنند و مهارت های خود را افزایش می دهند به نسبت سایر رقبای خود موفق تر هستند.

چه موقع باید به وکیل ملکی مراجعه کرد ؟

در مواجهه با مشکلات ملکی و موفقیت در پرونده و مسائل ملکی خود باید از یک وکیل متخصص کمک گرفت زیرا کار یک وکیل ملکی رسیدگی به انواع پرونده های ملکی است و سالها در این زمینه تجربه دارد و عدم مراجعه به وکیل ملکی باعث می شود که دچار مشکلات و خسارت های مالی جبران ناپذیری در این زمینه شوید . جهت رسیدگی به پرونده های دعاوی حقوقی و کیفری ، نحوه مطرح نمودن و شکایات آن به شدت قابل توجه است.

هزینه وکیل ملکی چقدر است؟

معمولا حق الوکاله هر وکیل با توجه به نوع پرونده، موضوع پرونده و سختی ها و پیچیدگی هایی که پرونده دارد متغیر است. همچنین سوابق، تجربه و تعداد پرونده های موفق وکیل هم می تواند در قیمت حق الوکاله تاثیرگذار باشد.

مطلب مرتبط: 10 تا از بهترین وکیل خانواده تهران⚖️

بیشترین شکایات مربوط به دعاوی ثبتی ملکی شامل موضوعات زیر می باشد:

 • باطل شدن سند مالکیت معارض
 • توقف و توقیف عملیات های اجرایی در مراحل های مختلف کاری
 • باطل شدن سند رسمی به دلایل های مختلف
 • شکایات مربوط به ثبت، در خصوص باطل شدن اجرائیه های ثبتی برای املاک
 • باطل شدن ساز و کار و مراحل های ثبتی کمیسیون های مختلف ثبتی
 • باطل شدن نظریه ی هیات حل اختلاف اداره ثبت و اسناد کشور
 • مراحل اجرای ثبت
 • افراز ملک

مطلب مرتبط: 10 تا از بهترین وکیل طلاق تهران

معرفی 10 وکیل برتر ملکی تهران

دکتر محمد تقی زاده

دکتر محمد تقی زاده

دکتر محمد تقی زاده، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.
صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.
ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند. در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست، شکواییه، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید. جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:

شماره تماس: 09121722464 – 02186127228 – 02186129690

آدرس دفتر وکالت: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک 116، ساختمان خانه سبز، طبقه دوم، واحد4


دکتر عباس پهلوان زاده

بنیاد حقوقی سخن آرا با مدیریت دکتر عباس پهلوان زاده در ابتدای سال 1401 با هدف فعالیت در زمینه آموزش ، پژوهش ، دعاوی و داوری شروع به کار خود را آغاز نمود .

سوابق ایشان عبارت اند از:

 • ۱- دکترای حقوق خصوصی
 • ۲- عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد کرج
 • ۳- وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • ۴- قاضی اسبق دادگستری (دارای سه سال سابقه رسیدگی در شعبه ویژه اراضی)
 • ۵- معاون آموزشی دانشکده حقوق وعلوم سیاسی واحد کرج
 • ۶- عضو کارگروه تخصصی تعیین
 • صلاحیت علمی هیات جذب استان البرز
 • ۷- عضو هیات بدوی رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیات اسلامی استان البرز
 • ۸- عضو هیات تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز
 • ۹- نماینده حقوقی اتاق اصناف استان البرز
 • ۱۰- نماینده حقوقی شرکت پخش فرآورده های نفتی استان البرز
 • ۱۱- عضو هیات اختبار کانون وکلا دادگستری و مرکز وکلا و مشاوران قوه

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، خیابان فخار مقدم، تقاطع شهید محمود حافظی، پلاک ۹ ، ساختمان باران، طبقه ۲، واحد ۴

شماره تماس: 

02179836

09128443840


مونا ترابی

وکیل موتا ترابی

مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای مرکز با بیش از ١٠ سال سابقه کار موفق در عرصه وکالت، از موفق ترین وکلای ایرانی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی ومدیریت موسسه حقوقی بین المللی عدالت آریایی با در اختیار داشتن مجموعه ایی قوی و متبحر در پروند های متعدد کیفری و ملکی… افتخار دارد با ارایه خدمات حقوقی و جزایی و تجاری به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی در موارد ذیل اقدام نماید:

 1. وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از ملکی، سرقفلی، مصادره اموال، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، وصیت، ارث، خانوادگی، طلاق، اختلافات پیمانکاری، الزام به تنظیم سند، فسخ قرارداد، ابطال قرارداد، خلع ید
 2. وکالت در کلیه دعاوی کیفری اعم از کلاهبرداری، اختلاس، ارتشاء، قاچاق کالا وارز، جرم مواد مخدر، جرائم تعزیرات حکومتی پولشویی، مطالبه دیه، قتل، جرائم رایانه ای، جرائم پزشکی
 3. وکالت در دیوان عالی کشور
 4. داوری در کلیه قراردادهای داخلی بین اشخاص و شرکت ها
 5. وکالت در کمیسیون های ماده صد شهرداری و کمیسیون های مالیاتی
 6. تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت و قراردادهای تجاری و بازرگانی و کلیه قراردادهای داخلی و بین المللی

شماره تماس: 09121979750 – 02122097090

آدرس دفتر وکالت: سعادت آباد، سرو غربی، نرسیده به میدان کتاب، پلاک 129 طبقه 5 واحد 505

آدرس دفتر وکالت: ظفر، نفت (مصدق ) شمالی، خیابان دامغانی (11) پ 38 واحد 2


دکتر علیرضا صالحی فر

دکتر علیرضا صالحی فر

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

تخصص ایشان به ویژه در دعاوی ملکی، اراضی، مالی، تجاری، شرکت‌ها و … می باشد.
کارنامه علمی درخشان، حسن شهرت و تجربه عملی ایشان در پرونده های مطروحه در محاکم قضایی، منجر به کسب رضایتمندی موکلین گردیده است. دفتر وکالت دکتر علیرضا صالحی فر متعهد به ارائه بهترین و باکیفیت ترین خدمات حقوقی، جهت جلب رضایت کامل موکلین خود در سراسر کشور می باشد.

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر علیرضا صالحی فر می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:

شماره های تماس: 09120567300 – 09120567200

آدرس دفتر: تهران، خیابان مطهری، کوچه مهرداد، نبش کوچه درفش، پلاک ۴ (ساختمان مهرداد)، طبقه ۴، واحد ۱۰


مرتضی احمدپور

مرتضی احمدپور وکیل پایه یک دادگستری یکی از موفق ترین وکلای ایرانی می باشد. دارای پروانه وکالت از کانون وکلا دادگستری مرکز (تهران ) – با بیش از چندین سال تجربه و سابقه وکالت درپرونده های متعدد و پیچیده در زمینه های حقوقی (ملکی، شرکت ها، شرایط عمومی پیمان، مطالبه صورت وضعیت پیمانکاران و مشاوران، امور قراردادها، وصول مطالبات شرکت های ایرانی و خارجی، دعاوی بازرگانی و گمرکی، چک، خانواده، ارث، فروش املاک مشاعی، شهرداریها، بانکی، مشارکت درساخت،ابطال سند، سرقفلی، استملاک و تحصیل اراضی در اجرای طرح های عمومی و عمرانی دستگاههای دولتی و شهرداریها ،کلیه دعاوی پیمانکاران و مشاوران و…..) کیفری ( چک، کلاهبرداری، اختلاس، ربا، مواد مخدر، جرایم سایبری و……) و ثبتی

برخی سوابق شغلی و حرفه ای مرتبط :

 • وکیل و مدیر حقوقی شرکت های بزرگ پیمانکاری گرید 1 کشور( شرکت ساختمانی ارکان سازان مهر آریا)
  GULF Helicopters companyشرکت قطری * وکیل
 • مدیر حقوقی و وکیل شرکت ساختمانی سازه پردازان سدید کویر
 • مدیر حقوقی و وکیل شرکت ساختمانی سازه پردازان سمنان
 • مدیر حقوقی و وکیل شرکت تجهیزات پزشکی آرسین افرا طب
 • وکیل شرکت مهندسین توزین
 • مدیر حقوقی و وکیل شرکت هلیکوپتری بالگرد افق کیش
 • وکیل پایه یک دادگستری ( شماره پروانه 25641)
 • قبول دعاوی در تمامی زمینه های حقوقی .کیفری .ثبتی
 • دیوان عالی کشور
 • دیوان عدالت اداری
 • قبول دعاوی ایرانیان مقیم خارج از کشور

شماره تماس: 09122731465

آدرس دفتر وکالت: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرق، نرسیده به خیابان حسن آباد جنب املاک رهام پلاک375 طبقه 4 واحد 27


دکتر امین گلریز

امین گلریز

آقای دکتر امین گلریز، یکی از خوشنام ترین و بهترین وکلای شهر تهران می باشند. نامبرده فارغ‌التحصیل رتبه‌ی یک دکتری حقوق بوده و در سوابق خود علاوه بر عضویت در هیئت علمی دانشگاه، سابقه‌ی قضاوت، رتبه دوم کارآموزی قضاوت تهران، نگارش کاملترین شرح قانون مجازات اسلامی در 4 جلد، دارا تاییده علمی از اساتید مبرز کشور می باشد. همچنین نگارش چندین مقاله‌ی علمی – پژوهشی و وکالت در پرونده های مهم و شرکت در همایش های ملی حقوقی از دیگر افتخارات ایشان می باشد.

جهت اعطای وکالت و انجام مشاوره با ایشان می‌توانید با تعیین وقت قبلی با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09120899917
شماره تماس دفتر: 22732919-021
آدرس دفتر دکتر امین گلریز: تهران، میدان تجریش، خیابان ملکی، نبش بن‌بست یکم، پلاک ۲، طبقه ۲


مجتبی محمدی

وکیل مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی دارای دکتری حقوق بین المللی و عضو کانون وکلای مرکز تهران، عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز، دارای مدرک وکالت بین المللی (IBA)، دارای مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگان ایران و دارای مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی می باشد. برخی از نمونه سوابق شغلی ایشان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره حقوقی سازمان لیک فوتبال ایران
 • مشاوره حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
 • مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
 • مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر
 • وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک
 • مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا
 • مدیر حقوقی شرکت سیمان شمال
 • مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان
 • مشاوره حقوقی هلدینگ سرمایه گذاری امید (بانک سپه)

مهارت و تخصص:

 1. مدرک وکالت کانون وکلای ایران
 2. مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA)
 3. مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران
 4. مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی (زیر نظر دکتر ظریف)
 5. تسلط کامل به امور شرکتها و قراردادها
 6. تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
 7. مهارت در مذاکرات بین المللی

تماس: 09121212133 – 02144969001 – 02144969002
آدرس: سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، خیابان 12 ( علی اکبر) پلاک 41 واحد 4


موسسه حقوقی دادمهر عدالت

موسسه حقوقی دادمهر عدالت

موسسه حقوقی دادمهر عدالت با هدف انجام تخصصی امور حقوقی، مشاوره و وکالت به صورت تیمی از وکلای مجرب و منحصر به موسسه از اواخر دهه هشتاد در اداره ثبت شرکتهای تهران ثبت و شروع به فعالیت نموده است.اعضای هیات مدیره این موسسه از وکلای پایه یک دادگستری بوده و صرف نظر از سالها تخصص و تجربه در امر وکالت، با تحصیلات عالی آکادمیک و تدریس در دانشگاههای معتبر کشور در هر زمینه به صورت تخصصی با برگزاری جلسات مشترک وکلا، بهترین خدمات حقوقی را در زمینه های مختلف به شما ارائه خواهند نمود و باید گفت ارائه مشاوره به صورت تخصصی از نکات قوت مراجعه به موسسات حقوقی معتبر می باشد.

همچنین این مجموعه با وکلای مشخص و محدود در تعامل بوده و در واقع تجربه قدرتمندترین تیم تخصصی وکلا را در اختیار مراجعین قرار می دهد.

بررسی سوابق کاری موسسه دادمهر عدالت نشان داده که این مرکز به عنوان یکی از بهترین موسسات حقوقی در تهران، کلیه امور حقوقی شما را از صفر تا صد بدون نیاز به پیگیری از جانب موکلین بر عهده گرفته و گزارش جزییات روند کار پرونده را به طور مستمر در اختیار اشخاص ذیربط می گذارد که این امر نکته قوت مراجعه به موسسات حقوقی معتبر می باشد.
با توجه به اینکه امور حقوقی در این مجموعه ی گسترده، توسط وکلای تخصصی که همگی از اعضای هیات مدیره موسسه هستند انجام می شود،اساساً برای هر موضوع خاص تیمی از وکلای مجرب در خدمت شما خواهد بود.

شماره تماس: 09128899146 – 09128308497 – 02177762314

آدرس: تهران، فلکه اول تهرانپارس، خیابان امیری طائمه، نبش خیابان ملکی پلاک 61 واحد 8


سروش گل پرور

سروش گل پرور

وکیل پایه یک دادگستری در استان تهران، ایشان ۱۰ سال سابقه در زمینه وکالت را دارند، از سوابق ایشان به مدیر حقوقی، مشاوره حقوقی و وکیل شرکت های معتبر دولتی و خصوصی (بزرگترین شرکت بیمه تکمیلی در کشور)، شرکت تعاونی مترو و شرکت آهاب میتوان اشاره کرد. آقای گل پرور دانشجوی دکتری حقوق خصوصی هستند،کلیه دعاوی کیفری،خانواده،طلاق،ملکی و… را قبول میکنند.

تخصص و مهارت:

 • کیفری
 • ملکی
 • خانواده
 • طلاق

شماره تماس: 09124141782

آدرس: تهران، یوسف آباد، خیابان فتحی شقاقی، بین خیابان اسدآبادی و خیابان چهلستون، پلاک 38 ساختمان ارشیا طبقه دوم واحد 4


پرستو رادمنش

سرکار خانم پرستو رادمنش وکیل پایه یک دادگستری است. ایشان با اخذ کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دارای بیش از ۲۰سال سابقه مستمر در حوزه وکالت و فعالیت به عنوان مشاور حقوقی، همواره توانسته اند پرونده های موکلین خود را به نتایج ارزنده ای برسانند.

برخی از سوابق کاری خانم پرستو رادمنش :

1- ایشان از اردیبهشت ماه 1384 بعنوان نیروی خرید خدمت و در چهارچوب قرارداد کار معین به استخدام اداره کل مسکن و شهرسازی وقت در آمده و تا سال 87 در قالب قرارداد فوق به انجام در زمینه امور املاک و اراضی، اشتغال به کار داشته اند و در سال 86 و پس از اخذ پروانه وکالت پایه یک دادگستری بعنوان وکیل و مشاور حقوقی اداره کل راه و شهرسازی در خصوص دعاوی مربوط به رفع تصرفات خلع ید، رفع مزاحمت، تنظیم سند، دعاوی مربوط به کمیسیون ماده 100 شهرداری، ماده 5 و ماده 12 قوانین اراضی شهری و زمین شهری و دعاوی راه و تملکات راه و شهرسازی، پرونده های ثبتی و وصول مطالبات غیره را در بیش از 1500 پرونده به عهده داشته اند.

2- از سال 1391 بعنوان وکیل، پیگیری مطالبات مدیریت شعب بانک ملت را به عهده داشته اند.

3- از سال 1391 لغایت 1393 به عنوان وکیل بانک ملی دعاوی پیگیری مطالبات و اجرای اسناد را به عهده داشته اند.

4- از تاریخ 1394/7/6 لغایت 1394/12/29 به عنوان وکیل و مشاوره تعاونی مسکن اتباع و امور مهاجرین خارجی به مشاوره و دفاع دعاوی پرداخته اند.

5– ایشان از فروردین 1401 به عنوان وکیل و مشاور حقوقی شرکت جهاد نصر استان فعالیت می کنند.

6- سابقه بازرسی مرکز وکلا و کارشناسان حقوقی قوه قضائیه و عضو هیات مدیره دیوان داوری مرکزی وکلا و رییس دیوان داوری وکلای قوه قضاییه بوده است.

گواهینامه های دریافت شده توسط ایشان:

 • دارای گواهینامه داوری درجه 1
 • گواهینامه دوره آموزش مدرس حقوق زنان
 • گواهینامه ارزیابی محیط زیست پروژه های طرح بهسازی شهری
 • گواهینامه حقوق در مهندسی ساختمان
 • گواهینامه فن دفاع و آشنایی با ضوابط و مقررات حقوقی و رفع تصرفات
 • گواهینامه دوره آموزش خانواده

تخصص ایشان در امور:

 • اراضی و املاک
 • شهرداری
 • قراردادها
 • خانواده
 • شهرسازی و معماری
 • دیه و تصادفات

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره وکالت خانم پرستو رادمنش با شماره زیر با ایشان در ارتباط باشید:

شماره تماس: 09925505734


بیشترین پرونده های ملکی در چه زمینه ای است ؟

دو مورد در پرونده های ملکی بیشتر از بقیه موارد به وکیل نیاز دارد : یک مورد که مربوط به تصرف عدوانی است و مورد دیگر مربوط به ایجاد مزاحمت و جلوگیری در برابر حق است که این دو نوع پرونده جز پر درامد ترین و مهم ترین پرونده ها در زمینه ی ملکی هستند که نیاز به وکیل دارند.

نقش وکیل ملکی در پرونده تصرف عدوانی

تصرف عدوانی به معنای استیلا و تسلط قانونی بر ملک توسط یک شخص می باشد که می تواند به راحتی حل و فصل شود ، اگر که این استیلا و تسلط واضح و روشن باشد در مواقعی هم می تواند باعث پیچیدگی هایی باشد. در این موقعیت وکیل ملکی موظف است با پیگیری شکایت فرد شاکی، رسیدگی به پرونده را آغاز می کند.

نقش وکیل ملکی در ایجاد مزاحمت ها در املاک

حالت های بسیاری در رابطه با این موضوع وجود دارد که در تمامی این حالت ها به طور عمومی می توان به تصرف کردن ملک توسط شخص دیگری اشاره کرد. در این موقعیت وکیل ملکی موظف است از حق و حقوق تضییع شده ی مالک، دفاع کند.

مطلب مرتبط: 10 تا از بهترین وکیل ملکی تهران⚖️

انواع شکایت دعاوی ملکی

موضوع اصلی همه ی دعاوی های حقوقی، عدم شناخت قوانین و سهل انگاری می باشد که توسط اشخاص صورت می گیرد و موضوع ارتکاب جرم در این دعاوی مطرح نمی باشد. شکایت های دعاوی ملکی انواع مختلفی دارد و این دعاوی ها براساس شاخص های مختلف به سه گروه تقسیم بندی می شوند.

انواع شکایت دعاوی ملکی شامل موارد زیر می باشد:

 1. دعاوی ملکی حقوقی

بیشترین شکایت دعاوی ملکی که شامل بیشترین پرونده ها در دادگاه می باشد، دعاوی ملکی حقوقی می باشد. دعاوی ملکی حقوقی، توسط قضات و با استفاده از قوانین و تجزیه و تحلیل پرونده صورت گرفته و سپس به بررسی پرونده پرداخته و سپس داوری انجام می پذیرد.

مهم ترین شکایت های ملکی حقوقی عبارتند از:

 • ابطال قراردادها برای مواقعی که مشکلاتی در قوانین و مفاد قرارداد وجود داشته باشد
 • افزایش یا کاهش دادن اجاره بها براساس عرف جامعه
 • شکایات مربوط به انتقال دادن منافع شخصی به شخص دیگر
 • فسخ قراردادهایی که دارای نقص هستند
 • شکایات مربوط به تخلیه اماکن تجاری که دارای مواد قانونی مختص به خود می باشند
 • شکایات مربوط به درخواست سرقفلی و دراختیار داشتن حق کسب و پیشه خود
 • درخواست برای مطالبه ی اجرت المثل
 • دعاوی های مربوط به الزام برای دریافت پایان کار برای ساختمان هایی که مراحل ساخت آن ها به پایان رسیده است و توسط کارشناس به مرحله تایید رسیده است
 • دعاوی های مربوط به الزام صورت مجلس، مربوط به ساختمان هایی که دارای واحد های جداگانه یا چندگانه هستند
 • شکایات در خصوص الزام به رهن و سندهای ضمانتی
 • شکایت درخصوص الزام تنظیم سند به صورت رسمی برای املاک

             2. دعاوی ملکی کیفری

دعاوی های مربوط به ملکی کیفری دقیقا برعکس  دعاوی های ملکی حقوقی می باشد و به طور مستقیم با ارتکاب جرم اشخاص سر و کار دارد و افرادی که در زمینه ملک و املاک دچار جرمی می شوند، پرونده های ملکی کیفری با شکایت شاکیان شکل می گیرد. به طورکلی موضوعات دعاوی های ملکی کیفری، سودجویی و کلاهبرداری از افراد می باشد.

انواع شکایات ملکی کیفری به بخش های زیر تقسیم بندی می شود:

 • جرائم کلاهبرداری در خصوص خرید و فروش و معامله ملک و املاک
 • جرائم استفاده کردن از سندهای جعلی در معاملات ملکی
 • تغییردادن کاربری اراضی کشاورزی بدون اخذ مجوز از دستگاه های زیربط آن
 • جرائم انتقال دادن ملک غیر، به خود یا اشخاص دیگر
 • جرائم جعل کردن اسناد ملکی برای کلاهبرداری و فریب دادن دیگران
 • فروش غیرقانونی اموال اشخاص، به خود یا چند نفر
 • زد و بند داشتن در خصوص خرید و فروش ملک و املاک و ارتکاب فساد در این خصوص
 • خرید و فروش و معامله معارض
 • خورد کردن ملک و ورود غیرمجاز به املاک سایر اشخاص
 • خیانت در امانت در حوزه های ملک و املاک

            3.  دعاوی ثبتی ملکی

در واقع دعاوی های ثبتی ملکی هم، جزو دعاوی ملکی حقوقی می باشد و بیشترین مشکلات این دعاوی، معمولا پس از خرید ملک، انتقال سند، بررسی سند، ایراداتی در قوانین یا مفاد سند و یا روند کار به وجود می آید. به وجود آمدن چنین مشکلاتی به علت عجول بودن و سهل انگاری مالک صورت می گیرد و مشکلات بسیار زیادی را برای مالک به وجود می آورد و موجب خسارات به مالک هم می شود. بنابراین توصیه می شود در خصوص معاملات ملکی، از یک متخصص حقوقی در زمینه ملکی مشورت بخواهید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری به عمل آورده شود. از آنجایی که دعاوی های ثبتی ملکی، دارای اهمیت زیادی هستند بنابراین این دعاوی در دسته

امتیاز دهی post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 تا از بهترین وکیل ملکی کرج (درسال 1402)⚖️
دسته بندی وکلا :
مطالب حقوقی: